ІСТОРІЯ
Руднянської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Тут друкуємо спогади Денисенка Дмитра Павловича, 1922 року народження, який з 1962 по 1982 рік працював учителем історії.
Коли відкрилась церковно-приходська школа, він не знає. Згадує, що Закон Божий читав дяк. З 1919 року школа була земською. До 1923 року в селі Рудня була початкова школа, а далі - семирічна. Директором школи, згадує Дмитро Павлович, був Страшевський.
У 1936 - 1939 р.р. це була залізнична середня школа №23.
1939 року був перший і останній випуск учнів 10 класу ( 17 чоловік ). Далі школа знову стала семирічною.
Перед Великою Вітчизняною війною і перші роки після війни педагогічний колектив школи очолював Приходько Дмитро Юхимович. Після цього, зі слів Дмитра Павловича, часто змінювались директори.
Спогади Денисенка Д.П. тут передано дослівно.
Випускниця 10 класу 1939 року Олександра Федотівна Кудіна пригадує, що прийшла у перший клас Руднянської школи в 1929 році. 1936 року вона закінчила 7 класів.
У той час школа мала назву Бобрик - Руднянська школа №23 Південно-Західної залізниці. У 1937 році директором школи був уже згаданий
Приходько Д.Ю., згодом учасник Великої Вітчизняної війни. Він же очолював педколектив і по війні, до 1946 року. Так само, як і ДенисенкоД.П., Кудіна О.Ф. пригадує, що перший випуск десятикласників був здійснений у 1939 році.
Згодом школа стала називатись Залізничною школою №30 станції Бобрик, хоча знаходилась вона в селі Рудня.
Відносилася вона до навчальних закладів Південно - Західної залізниці.
Залізничні школи, згадує Кудін Петро Прокопович, учитель цієї школи з 1946 по 1965 рік, забезпечувались краще, ніж сільські школи Броварського району.
А вчителі одержували вугілля, пайки ( продукти, одяг, підручники, проїзні квитки до міста Києва та ін.)
Початкова школа по війні була розташована на ст.Бобрик. У Рудні були 5-7 класи. Сюди ходили діти з сіл Бобрик, Тарасівки, Жердової, Михайлівки та інших.
У школі з 1949 року ведеться “Книга обліку особового складу робітників школи”. Першим у ній записаний Березюк Андрій Якович, директор школи,вчитель фізики, математики. Потім Шпак Дем’ян Петрович, завуч, учитель історії та Конституції.
З книги обліку видно, що в 1943 році, після вигнання німців, школа почала працювати. Вчителі Дворак Тетяна Протасівна, Ясинська Марія Андріївна
(1895 року народження, закінчила Царсько - сельське жіноче духовне училище в 1913 році) почали працювити в школі саме з 1943 року.
З 1944 року в школі працювали випускники 1939 року:
Кудіна Олександра Федотівна, вчителем хімії, природознавства, Пономаренко Ганна Григорівна, діловодом, бухгалтером.
У 1946 році до школи повернувся Кудін Петро Прокопович, учасник бойових дій, нагородженний шістнадцятьма нагородами. Працював він учителем історії, фізкультури, а потім - завучем і вчителем історії.
Багато років життя і творчої наснаги віддали школі ДенисенкоД.П.,
Денисенко (Плотникова) М.І., Мельничук М.С., котра працювала і вчителем (фізика, математика), і завучем, і певний час виконувала обов’язки директора школи. А ще: Климась Г.П., Бондаренко Г.О. - вчителі початкових класів. Нетреба О.І., Кунах В.П., вчителі математики, Джулай З.І. (вчителька біології) та багато інших.
З 1960 року школа стала називатися Руднянською восьмирічною. У той час на ст. Бобрик уже була своя школа.
Про це залишились спогади Кудіної О.Ф., Кудіна П.П., Денисенка Д.П. та інших учителів.
У серпні 1957 року директором школи був призначений Шевченко Андрій Леонідович, учитель історії. Згодом педагогічний колектив очолив Тарахан Яків Володимирович, котрий працював у школі з 1954 року вчителем фізики. Згодом директорами школи були Чигирик О.П., Дмитраш Б.І., Богачевський Ю.В., Нетреба В.І., Джулай В.П.
У 1975 році було зведене нове приміщення школи. Новобудову прийняв Нетреба В.І. Це було приміщення на 420 учнівських місць, добре обладнане. У школі було вісім класів. Усі учні були залучені до груп продовженого дня. Школа повного дня - так вона в той час називалась.
У школі працював гурток юних слідопитів. У с.Рудня поховано 23 воїни, які, визволяючи село, загинули. Зараз їх імена відомі. Багато для цього зробили Джулай В.П., учитель хімії, біології, географії та Денисенко Д.П., учитель історії.
1978 року педколектив очолив Вербицький Євген Станіславович
У 1984 році школа стала середньою.
Починаючи з 1989 року в школі були учні - випускники, нагороджені срібними і золотими медалями. З них кілька чоловік стали вчителями.
2002 року в Руднянській середній загальноосвітній школі навчається 270 учнів. Їх навчають двадцять двоє вчителів. Серед них багато відмінників освіти України, вчителів вищої і першої категорії. Є вчитель - методист (Подима В.Ю.). Тут працюють ветерани праці, є також молоді, початкуючі вчителі. Педагогічний колектив очолюють Пилипенко М.Я., Компанець О.П., Ткаченко С.М.
Матеріали підготував Пилипенко М.Я.